pochmurno z przejaśnieniami
-1°
Reklama
Gmina Lelów będzie mieć flagę i maszt z covidowego projektu „Pod biało-czerwoną”
13 listopada 2020 r. | 13:23
0

Tylko osiem gmin w powiecie częstochowskim w terminie spełniło wymagania dotyczące liczby oddanych głosów i gminy te otrzymają ufundowane przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej maszty i flagi w projekcie "Pod biało-czerwoną". A są to gminy: Przyrów, Lelów, Blachownia, Koniecpol, Kamienica Polska, Starcza, Janów i Olsztyn.

Na gminę Lelów oddano 232 głosy, co dało jej drugi wynik w powiecie.

Z uwagi na małe zainteresowanie projektem w wielu miejscach w Polsce, organizatorzy postanowili przedłużyć możliwość głosowania do końca roku (pierwotnie było do 11 listopada).

Najwięcej głosów oddano w gminie Przyrów (276), najmniej w gminie Kruszyna (trzy).

PAWEŁ GĄSIORSKI