zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
GOK w Lelowie otrzymał 74 tys. zł na projekt pn. “Lelów miejsce spotkania kultur”
25 maja 2022 r. | 12:30
0

Urząd Gminy Lelów poinformował, że Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie uzyskał dofinansowanie w kwocie 74 000,00 zł na realizację projektu edukacyjnego „Lelów miejsce spotkania kultur".

Realizacja projektu „Lelów miejsce spotkania kultur" ma na celu przybliżenie historii oraz zwyczajów kultury polskiej i żydowskiej, a także ukazanie tego, jak w przeszłości, w Lelowie przenikały się obie kultury. Do istotnych założeń projektu należy również propagowanie idei dialogu międzykulturowego, tolerancji i otwartości.

W ramach projektu zrealizowane zostaną liczne działania edukacyjne, w tym przede wszystkim: wykłady, dyskusje, spotkania, pokazy filmowe, cykle warsztatów edukacyjnych, konkursy, wystawy i koncerty. Ich zadaniem będzie utrwalenie pamięci o przeszłości oraz otwieranie uczestników na różnorodne, także i współczesne zagadnienia kulturowe. Wszystkie działania mają zaowocować uwrażliwieniem społeczności na problematykę wielokulturowości i dialogu międzykulturowego. Efektem końcowym projektu będzie z kolei organizacja Festiwalu Kultury Polskiej i Żydowskiej „XIX Święto Ciulimu–Czulentu”. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *