zachmurzenie duże
-3°
-8°
środa
Reklama
VI Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami
25 grudnia 2019 r. | 10:18
0

W niedzielę 22 grudnia na Targowisku „Mój Rynek” w Lelowie odbył się VI Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Stoiska wypełnione były wyrobami z rękodzieła, głównie stroikami, bombkami choinkowymi, a także innymi oryginalnymi dekoracjami. Wśród wystawców znaleźli się też oferujący miody, kozie sery, ale również ciasta oraz ręcznie robione uszka, krokiety i pierogi oferowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nakła oraz z Mełchowa.

Czas zakupów umilało wspólne kolędowanie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podlesiu, Szkoły Podstawowej w Ślęzanach, Szkoły Podstawowej w Nakle oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Lgoty Błotnej, Podlesia i Skrajniwy.

Na targowisku gościli również Przedstawiciele Drużyny Harcerskiej, którzy oprócz sprzedawanych pysznych pierniczków przekazywali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Dla najmłodszych gości nie zabrakło atrakcji w postaci świecących gadżetów i zabawy z Mikołajem. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy.

Podczas Jarmarku zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na tradycyjną ozdobę z piernika, ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

Gwiazdą wieczoru, zachęcającym do wspólnej zabawy był zespół „Helou” ze swoim świątecznym repertuarem. Koncert zespołu nie odbyłby się gdyby nie hojność sponsorów: Andrzeja Morawca i Stefana Cieślewicza z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych „Myszków” oraz Nadleśniczego Jana Skrzyniarza z Nadleśnictwa Koniecpol.

Tradycyjnie, najwięcej emocji wzbudziło losowanie choinek. Każdy posiadacz losu wierzył, że jego numerek będzie tym szczęśliwym, i że to on zabierze choinkę ze sobą. Wszystkim szczęśliwcom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby znalezione pod choinkami prezenty były tymi wymarzonymi.

Wójt Gminy Lelów Krzysztof Molenda wraz z organizatorami dziękują wszystkim wystawcom, kolędnikom oraz uczestnikom VI Jarmarku Bożonarodzeniowego za swoją obecność i stworzenie atmosfery, która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia. /UG Lelów/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *