zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
Bezpłatna sieć WIFI4EU w Gminie Lelów
02 września 2022 r. | 12:22
0

W ramach instrumentu Komisji Europejskiej „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU Gmina Lelów zrealizowała bon o wartości 15 000 Euro i wybudowała infrastrukturę do bezpłatnego korzystania z internetu dla mieszkańców. Dzięki temu można skorzystać z nielimitowanego dostępu do darmowego WiFi.

W ramach Inicjatywy WIFI4EU zainstalowano na terenie Gminy 13 hotspotów: 5 zewnętrznych oraz 8 wewnętrznych w 6 lokalizacjach.

Inicjatywa WIFI4EU to część unijnej reformy przepisów telekomunikacyjnych obejmujących nowe środki służące zaspokojeniu coraz większych potrzeb Europejczyków w zakresie łączności, a także zwiększeniu konkurencyjności Europy.

Sieć bezprzewodowego dostępu widoczna jest w Państwa urządzeniach (smartfonach, tabletach, laptopach) pod nazwą WIFI4EU. Umożliwia korzystanie z sieci internet w bezpłatnych strefach.

Hotspoty zainstalowano w następujących strefach:

  • Urząd Gminy Lelów
  • Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie
  • Zespół Szkolno Przedszkolny w Lelowie
  • Dzienny Dom Senior+ w Drochlinie
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gminny Ośrodek Zdrowia w Lelowie
  • Plac Partyzantów w Lelowie

Aby zalogować się do sieci wystarczy wyszukać sieć o nazwie WIFI4EUSwilcza. Logowanie nie wymaga podania hasła dostępu.

Jak się połączyć ?

Połączenie z siecią WiFi4EU jest bardzo proste. Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”. Nazwa ta będzie wszędzie taka sama, dzięki czemu będzie można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie. Przy pierwszym połączeniu do bezpłatnej sieci Wi-Fi użytkownik zostanie przekierowany na stronę bezpiecznego logowania (portal autoryzacji). Będzie mógł zalogować się za pomocą prostego kliknięcia umożliwiającego połączenie. Po połączeniu z siecią Wi-Fi będzie można swobodnie korzystać z internetu! /UG Lelów/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *