zachmurzenie małe
21°
19°
wtorek
Reklama
GDDKiA w Katowicach
DK46 Lelów – Nakło będzie rozbudowana
16 listopada 2022 r. | 11:36
0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach ogłosiła przetarg na rozbudowę 7,7 km drogi krajowej nr 46 pomiędzy Lelowem a Nakłem. Podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą planowane jest w II kwartale 2023 r. Realizacja prac budowlanych miałaby natomiast potrwać do końca 2024 r.

Przebudowa DK46 ma na celu poprawę bezpieczeństwa, warunków komunikacyjnych oraz parametrów technicznych drogi, a także uspokojenie ruchu. Cele te zostaną osiągnięte poprzez zmianę geometrii jezdni, dostosowanie konstrukcji do nośności 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi i przebudowę zatok autobusowych. W ramach inwestycji powstaną też chodniki i ciągi pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w czasie od 12 do 13 miesięcy od daty zawarcia umowy (zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert). Do czasu realizacji nie będzie się wliczał okres zimowy (tj. od 16 grudnia do 15 marca). /GDDKiA w Katowicach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *