bezchmurnie
czwartek
Reklama
Policja w przedszkolu w Nakle
07 lipca 2021 r. | 12:03
0

Dbając o bezpieczeństwo dzieci mieszkających na wsi profilaktycy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z KRUS-em w Częstochowie zorganizowali kampanię profilaktyczną "Lato na wsi" dotyczącą spędzania bezpiecznych wakacji przez dzieci i młodzież na terenach wiejskich oraz podczas kolonii letni w rejonach wiejskich.

Podczas wakacji funkcjonariusze z Wydziału Prewencji wspólnie z przedstawicielami KRUS-u będą odwiedzali miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci na terenach wiejskich i przeprowadzali prelekcje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie wakacji.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Caritas w Poniku. W trakcie spotkania policjanci asp. Marcin Machnik oraz mł.asp. Kamil Sowiński przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych oraz rozmawiali na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa w okresie letnim. O bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym opowiedziała Roksana Kmiecik z placówki KRUS w Częstochowie. Nad bezpieczeństwem najmłodszych podczas kolonii czuwają dzielnicowi z Komisariatu Policji w Olsztynie którzy w trakcie obchodu odwiedzają najmłodszych.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był pokaz tresury psa służbowego przeprowadzony przez asp Tomasza Powązkę i jego psa Nagat oraz pogadanka jeźdźców konnych na temat ich służby, którą przeprowadzili asp. Agnieszka Mordal i mł.asp. Marcin Natkańczyk.

Kolejne spotkanie w ramach bezpiecznych wakacji odbyło się w przedszkolu w miejscowości Nakło. Dzielnicowi przedstawili najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas wakacji. Dzięki zdobytej wiedzy przedszkolaki z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, aby wakacje były nie tylko wspaniałe, ale przede wszystkim bezpieczne.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym projekcie prosimy o przesyłanie zgłoszeń do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *