bezchmurnie
czwartek
Reklama
mat. wyborczy
Aż sześcioro kandydatów na Wójta Gminy Lelów
15 marca 2024 r. | 11:36
36

Sześcioro kandydatów wystartuje w wyborach samorządowych na Wójta Gminy Lelów.

Do wczoraj można było zgłaszać kandydatów na wójta. W gminie Lelów rywalizacja będzie toczyć się pomiędzy: Anną Gorczyńską-Hanko, Dorotą Jakubowską, Krzysztofem Molendą, Renatą Samek, Adrianem Stolarskim i Mateuszem Trendą.

Ciężko wskazać wyraźnego faworyta tej rywalizacji. Do drugiej tury powinna wejść Renata Samek. Z kim jej przyjdzie rywalizować? Przy takim słabej kadencji Wójta Krzysztofa Molendy, wszystko jest możliwe.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI36 odpowiedzi na “Aż sześcioro kandydatów na Wójta Gminy Lelów”

 1. emerytka7 pisze:

  Pani Renato! Za Pani rządów w szkole poziom nauczania sięgnął bruku./każdy może sprawdzić poziom nauczania w internecie/. Szkoła w Ślęzanach (dyrektorem jest radna Pani Tyjas) bije na głowę szkołę w Lelowie. Chyba dobrze się stało że przegrała Pani konkurs na dyrektora szkoły. Teraz szuka Pani ciepłej posadki. Przedtem pani Lelowa nie kochała teraz go Pani kocha bardzo. Mieszka Pani wszak w Złotym Potoku. Gminy Janów Pani nie kocha. Lelów Pani nagle pokochała? A czy to prawda że pieniądze przeznaczone na remont wnętrza szkoły wydała Pani na meble (renomowanej firmy meblarskiej robione na wymiar) do swego dyrektorskiego gabinetu? /zrobiłem fotografię komentarza/

  9
  6
  • Rodzic pisze:

   W końcu ktoś powiedział prawdę

   6
   5
   • Pawlos pisze:

    Emerytka nie ma dzieci w ZSP w Lelowie, ba nawet wnuków nie ma w Lelowie. To po pierwsze. Po drugie w każdej szkole są lepsi i gorsi nauczyciele. To zapytam Cię emerytko skoro taki poziom w Ślęzanach to ilu olimpijczyków miała szkoła w Ślęza nach? W 2023 i 2022 okrągłe 0. A do jakich szkół dostali się uczniowie z tymi wybitnymi wynikami? A no już tak kolorowo nie jest. Więc jeśli nie wiesz nie komentuj.

  • Rodzic2 pisze:

   emerytka7, czy na zlecenie kogos z urzedu piszesz?za wszelką cenę chcieli sie dyrektorki pozbyc. ale jak bys byl na tyle bystry, to przeczytalbys, ze konkursu nie przegrała. konkurs nieroztrzygniety a wojt powierzyl stanowisko komus kogo lubi. aaa, nie przeczytasz,bo na bipie wrzucone są pod rozporządzenie jakies zmiany w budżecie.
   ehh, boją sie tej dyrektorki!i dobrze. Ma baba jaja i zna sie na rzeczy.

   9
   5
   • Rodzic pisze:

    Obecna dyrektora jednak lepiej zna się na rzeczy. Zdecydowanie dobra zmiana. Szkoła odżyła i przynajmniej nowa dyrektorka jest na miejscu. Wcześniej posada dyrektorki była fikcją, bo w szkole był tylko jej zastępca. Jako rodzic jestem zadowolony z takiej zmiany. Szkoła w końcu jest zadbana.

    6
    1
    • Rodzic ucznia pisze:

     Fikcja? Wypadek podczas wykonywania pracy fikcja? Lepsza zmiana co to znaczy? Że nagle znalazły się pieniądze których nie było za tamtego dyrektora ? Śmiech.

     2
     2
     • Karola pisze:

      najlepiej rządziła szkoła Pani Wegrzyniak. zniszczyła psychikę i odmówiła pomocy wielu dzieciom. poziom edukacyjny poniżej zera. to jej uczniowie lądowali na kozetkach u psychologów m.in. z myślami samobojczymi

      1
      4
  • Rodzic ucznia pisze:

   Niech uważa Pan/Pani na słowa, bo na wszystko są papiery, które potwierdzą kłamstwa. Słabe wyniki szkoły? Wie Pan/Pani ile jest uczniów olimpijczyków w tej szkole kilkukrotnych ???? Wie Pani ile jest dzieci niepełnosprawnych w tej szkole, które mają opiekę na najwyższym poziomie? Są to dzieci też spoza terenu naszej gminy, bo w okolicy nie ma lepszych warunków dla nich!!! Czy państwo w Gminie mieliście skargi, że Dyrektor nie ma dla kogoś czasu? Że ma sztywno ustalone godziny dla rodziców uczniów, a szkoła poza tymi godzinami jest zamknięta? Niech Pan/Pani zada sobie lepiej pytanie, czym kierował się Wójt, wybierając dyrektora, który nie miał nic wspólnego z Gminą i przychodząc na konkurs nawet nie widział tej szkoły w środku? Tym, że Dyrektor robił wszystko, co najlepsze dla uczniów, a że Wójtowi się to nie podobało to się go pozbył!!!! Jeśli zostawiłby Dyrekcję w spokoju, mógłby utrzymać się na swoim stanowisku. “Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie” mam nadzieję, że będzie też tak i tym razem i nasz WIELKI Wójt zostanie odprawiony z kwitkiem!!!

   7
   5
   • Rodzic pisze:

    Za przygotowanie dzieci do olimpiady odpowiada jednak chyba nauczyciel, nie dyrektor. Za poprzedniego dyrektora Ć też byli olimpijczycy, ale jakoś nikt dyrektorowi pomników nie stawiał. Hmm.

    Odnosząc się do ostatnich zdań: czy kandydatura Pani R jest zatem tylko osobistą zemstą? słabo… kandydując na wójta robi się to chyba dla dobra ogółu a nie dla jakiś prywatnych porachunków.

    6
    4
    • szarek pisze:

     to w koncu rodzic sie zdecyduj raz piszesz ze za dyrektora poziom spadl wina dyrektora ALE jak juz mowa o olimpijczykach to juz dyrektor nie ma nic wspolnego?

     1
     2
     • Rodzic pisze:

      O poziomie pisała emerytka, nie ja. Ja pisałem, że szkoła odżyła. Poziom nauczania to jedno, stan szkoły to drugie

      1
      1
    • Rodzic ucznia pisze:

     To moje indywidualne odczucia jak ja to widzę. Jeśli chce Pan/Pani dowiedzieć się czemu Renata Samek startuje na wójta polecam się osobiście jej zapytać. Ajjjjjj………no tak wtedy będzie wiadomo kto pyta, a tak jak ludzie wyżej piszą może to ludzie z Gminy ?

     0
     4
  • Bystrzak pisze:

   szkoda, ze nie zdjecie mebli i fv za to😁 bo meble są od sponsorów, na fundusze w tamtym czasie nie mozna bylo liczyć. na szczęście teraz sypneli trochę tys dla nowej pani, zeby sie nie połapała za szybko na jaką minę ją wepchali..

   5
   1
 2. Wierny obserwator pisze:

  Tak renomowane jak te kanapy w urzędzie gminy?

  1
  4
 3. Gość pisze:

  Emerytko7. widać kompletny brak logiki w tym co piszesz. Dyrektor nie ma nic do programu, ktory uklada i zatwierdza kto inny. Poziom nauczania w Polsce leży. Teraz Niemcy i ukraincy będą nam pisac program do nauczania historii, a Ty bezrefleksyjnie próbujesz oczerniać innych. W Pani Renacie nadzieja, że moze uda się z taką otwartą osobą, coś zmienic w szkole. A czasu zaczyna brakować. Choc nie dziwią mnie zlosliwości… głupich nie sieją, sami sie rodzą, a ci zawsze mają pełne gęby frazesów.

  2
  1
  • Gość pisze:

   I nasunęło mi się. Nick “emerytka7″, co sugeruje, że piszącą jest osoba płci żeńskiej, a pod postem adnotacja ” zrobiłem zdjecie posta” aby nie usunęli… wniosek: intelektualny obojniak😀

   3
   1
  • Wierny obserwator pisze:

   Ja nie znam drugiej tak pozytywnej osoby jak p.Renata . Myślę że urząd pod jej rządami odzyje.Czego jej serdecznie życzę

   5
   2
 4. Gość pisze:

  Pisanie glupot o meblach czy innych bzdurach wiadomo czemu ma słuzyć. Ale na temat zatrudniania znajomych ” kroliczka” na intratnych posadkach, nie znajduję wielu sprawiedliwych do oceny. Tego już emerytka7 nie skomentuje, dlaczego? Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

  2
  2
 5. Analityk pisze:

  Dziwi mnie fakt, że tak schorowana osoba jak pani Samek, której na 5 lat kadencji, większość nie było w szkole, przeżywa cudowne ozdrowienie chcąc reprezentować społeczeństwo mieszkańców gminy Lelów na stanowisku Wójta. Czegóż można życzyć? Tylko powrotu do zdrowia bo zarządzanie gminą to bardzo odpowiedzialne zadanie. Puknijcie się w czoło. Rozejrzyjcie się, przeczytajcie co zostało zrobione za aktualnej władzy. To są fakty, pozostałych, tylko obietnice. Mam nadzieję, że też potraficie myśleć.

  4
  3
  • Analityczka pisze:

   karma wraca….poza tym, co za dużo, to nie zdrowo! konieczna zmiana! Zleciała ze schodów,połamała się, to co miała zrobić?wróciła do pracy, nawet jak ją pozbawili dyrektorstwa.
   Czytając gazetę wyborczą niewiadomo przez kogo wydaną i z jakich funduszy, mozna sie dowiedzieć, że u nas powinno byc wspaniale. A tak nie jest!Ludzie otwierają oczy.
   p.s. tez macie w tej cudownej gazecie ulotki dwoch kandydatów?

   3
   3
 6. O. N. A. pisze:

  Uważam, że p. Samek to największe zagrożenie dla obecnej władzy i stąd to całe poruszenie. Najwięcej gadają o tym, którego najbardziej się obawiają 😉 dla przykładu o niejakim Stolarskim z Częstochowy nikt nie mówi, nikt chyba nawet o nim wcześniej nie słyszał, wyskoczył jak z kapelusza… Ciekawe co za interesu w naszej gminie szuka, bo pomysłu raczej żadnego nie ma.

  6
  2
 7. emerytka7 pisze:

  Towarzystwo Pani Renaty nabiło tyle piany że niebawem gminę pokryje. To może FAKTY: Mieszka Pani w Złotym Potoku nie w Lelowie. Wystarczy w Google wpisać “wyniki egzaminu 8-io klasisty gminy Lelów 2023 r. ” – to chyba za Pani kadencji. Wyniki egzaminu nie ustala wójt ani kuratorium, tylko Państwowa Komisja i są papierkiem lakmusowym poziomu nauczania w szkole (Lelów osiągnął jedne z najniższych w całym powiecie jak napisałam we wcześniejszym komentarzu nawet Ślęzany lepiej wypadły). Olimpijczyk to taki uczeń który jest zdolny, pracowity i mu się chce a nauczyciel najlepiej żeby mu nie przeszkadzał. W konkursie na dyrektora szkoły w komisji zasiadało 14 osób: 7 było za Panią i 7 przeciw. Wójt zajął stanowisko po stronie kandydującej Pani “doktor”. Teraz dyrektorem szkoły jest Pani doktor i zastępcą również. Jakoś wcześniej Pani Renato nie miała Pani ambicji być wójtem Lelowa dopiero teraz gdy utraciła Pani posadę. Czyżby z zemsty chciała Pani pogonić Pana Molędę chi… chi…? /Zrobiłam fotografię komentarza/😉

  5
  3
  • Jasnowidz pisze:

   Dlaczego jesteś tak upierdliwy Panie emerycie czy też może Panie z obecnej rady ?

  • Rodzic3 pisze:

   Teraz to będą wyniki z egzaminów!Puknij się w łeb emerytka! Wiesz którzy nauczyciele przygotowywali wtedy do egzaminów?Niektórym to chyba brakuje zwykłego człowieczeństwa.

   • Analityczka pisze:

    Szkoda, że pani doktor nie została poinformowana, że weźmie udział w chamskich rozgrywkach a nie konkursie…nawet komisję zmienili dzień przed konkursem!A prawdziwego lekarza w trąbę zrobili?naobiecywali, żeby chlop sie dokształcił, a poźniej zmienili mu zasady gry?
    Oby to wszystko szybko się skończyło, bo ludzie mają dość tego fałszu na każdym kroku i traktowania ludzi, którzy mają swoje zdanie jak śmieci!

    • emerytka7 pisze:

     Pani analityczka! Ja nie pisałam o lekarzach tylko o dyrektorze szkoły w Lelowie, którym jest Pani z tytułem naukowym “doktora”, jej zastępca też z tytułem doktorskim. Coś się jednak w szkole po wakacjach zmieniło – prawda. A tak w ogóle to się na nikim nie mszczę tylko przytaczam FAKTY. Pani Gorczyczyńska – Hanko mieszka w Olsztynie. Tam nie kandyduje bo Olsztyna nie kocha, teraz nagle pokochała Lelów. Pracowała w urzędzie gminy w Lelowie. Pisała skargi do władz wojewódzkich na Urząd Gminy i za Pana Lupy I za Pana Molendy. Nie wiem? ale ją chyba z gminy zwolnili. Jak zostanie wójtem to już chyba na siebie pisać nie będzie. Pani Jakubowska mieszka w Koniecpolu. Koniecpola nie kocha teraz pokochała Lelów. Jest szefem KRUS w Koniecpolu /stanowisko polityczne i dostała go będąc związana z PIS , jeszcze szefuje? czy już ją odwołali ? bo nowa władza aż przebiera nogami by się dostać do korytka/Oj przydałaby się ciepła posadka. W Koniecpolu ją wszyscy znają, może by miała większe szanse? Pan Stolarski mieszka jeszcze dalej bo w Częstochowie. Jego dorobek zawodowy to podobno praca w piekarni. Czyżby dyrektor? Podobno studiów jeszcze nie skończył ale to drobiazg, skoro druga osoba w państwie jest nie douczona. Pan Trenda to już w ogóle abstrakcja i folklor wyborczy. Oczywiście na Urząd Wójta może kandydować osoba mieszkająca choćby w Warszawie. Takie prawo. Pamiętają Państwo armagedon który przeszedł nad naszą gminą? Koło mego domu wyrwało dwa potężne drzewa. Po ok 20 minutach jak przestało wiać, przyjechała straż pożarna a chwilę po nich Pan Wójt Molęda, aby koordynować działania służb. Na terenie gminy nie było prądu, nie działały telefony a drogi wszystkie były nie przejezdne /dopiero ok. południa następnego dnia odblokowano drogę w kierunku Koniecpola/. Pana Wójta widziałam jeszcze wówczas wiele razy. Gdyby się takie nieszczęście znów pojawiło to gdzie byliby wówczas dzisiejsi kandydaci. /zrobiłam fotografie/

     3
     5
  • Rodzic3 pisze:

   Szkoda, ze jak rodzice chcą podziału klas, (dyrekcja również) to inni nie pozwalają..no szkoda, że dzieci nie mogą być w tak licznych klasach jak w Ślęzanach. ale od jakiegos czasu sa równi i równiejsi.
   oby ci sie udalo!trzymamy kciuki

   2
   1
  • Gość 4 pisze:

   emerytka, a ty pianę bijesz w innej gminie?na kim sie mścisz?czy to taka natura?wszystko wiesz, a tylko wygodne tematy dla siebie roztrząsasz. ciekawe czy uczniowie dalej swoje prace domowe muszą do gminy wysyłać. wiesz cos o tym?

   3
   1
 8. Bystrzak pisze:

  …chyba ani jeden kandydat nie jest z Lelowa…
  z tego co mówi prawo, kandydat na wojta nie musi mieszkac na terenie gminy, za to już kandydaci do rady muszą mieszkać na terenie gminy..emerytka, weź się za to! niektórzy mieszkają niedaleko lelowa a wyprzedaliby wszystko obcym! chtba muszą nienawidzieć mieszkańców..

  1
  1
 9. Obywatel pisze:

  Dokładnie wyprzedali gmine

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *