zachmurzenie duże
20°
18°
czwartek
Reklama
Bezpieczne Ferie w Lelowie
16 stycznia 2020 r. | 12:24
0

W Lelowie odbyło się spotkanie z policjantami z częstochowskiej komendy oraz dzielnicową z Koniecpola. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Spotkanie związane było również z odbywającą się w tym dniu Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas którego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy.
Dzieci z upragnieniem wyczekują ferii zimowych. Część z nich już niebawem wyjedzie w poszukiwaniu zimy, jednak większość pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne żeby spędzili go w sposób bezpieczny.

Uczestników spotkania odwiedzili policjanci z komendy, którzy opowiedzieli na co należy zwracać szczególną uwagę podczas zabaw na świeżym powietrzu. Z kolei dzielnicowa przestrzegała dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi ze ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych. Policjanci zwrócili także uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Poruszone zostały również kwestie związane z zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w miejscu zamieszkania. Największą jednak przyjemnością było spotkanie z policyjnym czworonogiem i jego przewodnikiem, który zaprezentował pokaz posłuszeństwa psa.

Spotkanie związane było również z odbywającą się w tym dniu Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Policjanci czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa wolontariuszy, kwestujących dzieci a także cały czas prowadzili działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *