zachmurzenie małe
czwartek
Reklama
Bezpieczny senior z dzielnicowymi z Lelowa
28 kwietnia 2023 r. | 10:28
0

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koniecpolu podczas spotkań z obywatelami dbają o ich bezpieczeństwo i pomagają rozwiązywać problemy. Często też uczestniczą w spotkaniach ze społecznością lokalną, informując o występujących w danym rejonie zagrożeniach oraz przekazując istotne informacje dotyczące ograniczenia przestępstw metodą oszustw pod legendą.

Bezpieczeństwo osób starszych jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez dzielnicowych. Podejmują oni przedsięwzięcia oraz prowadzą liczne spotkania, podczas których udzielają konkretnych rad seniorom, jak być bezpiecznym w domu, jak poruszać się ulicami miasta, korzystać z komunikacji miejskiej, robić zakupy czy rozmawiać przez telefon. Przypominają jak uniknąć utraty cennych przedmiotów oraz pieniędzy przytaczając różne zdarzenia z ich rejonów z udziałem seniorów oraz wskazują, jak działa sprawca kradzieży, czy oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W trakcie spotkania w gminnej Bibliotece w Lelowie dzielnicowi mł. asp. Ewelina Grabowska oraz mł. asp. Przemysław Lara spotkali się z seniorami podczas, którego omówili najważniejsze zagadnienia związane z oszustwami pod tzw; „ legendę " i związanymi z tym zagrożeniami, podczas spotkania omówiono również kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również rozdano ulotki z cennymi radami dotyczącymi ich bezpieczeństwa. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *