bezchmurnie
czwartek
Reklama
UG Lelów
Chyba czas na zmianę byłego księdza na kogoś z pomysłem na gminę Lelów…
01 marca 2024 r. | 13:03
47

Fatalny stan dróg w gminie Lelów, brak ronda w Staromieściu, brak oświetlenia ulicy w Ślęzanach i innych miejscach, brak ośrodka zdrowia, zaniedbane place zabaw w gminie Lelów, brak monitoringu w gminie, fatalne odśnieżanie zimą - to tylko niektóre zarzuty do najsłabszej kadencji Wójta Gminy Lelów od wielu lat.

Były ksiądz, a obecnie Wójt Krzysztof Molenda ostatnie lata z pewnością nie zaliczy do udanych.

Gminie Lelów potrzebny jest powiew świeżości, dlatego warto zastanowić się nad zmianą włodarza.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI47 odpowiedzi na “Chyba czas na zmianę byłego księdza na kogoś z pomysłem na gminę Lelów…”

 1. Zirytowana pisze:

  Obecny wójt nie jest księdzem od wielu, wielu lat. Zresztą każdy to chyba wie. Co zmieni podawanie tej informacji w każdym kolejnym wpisie. Uderzanie w czyjąś prywatność jest żałosne. Słaby z Pana “redaktorzyna”, bo na stanowisko “redaktor” raczej Pan nie zasługuje.

  7
  9
 2. Swój chłop pisze:

  Tak samo pisali za Lupy i Szydłowskiego i tak samo będą pisać za kolejnych
  ludzie zawsze niezawoleni. nie dogodzi im się nawet jakby im brylantowe pałace stawiali

  7
  2
  • Analityk pisze:

   Racja. Co ludziom przeszkadza? Że wójt spokojny i kulturalny? Ludzie widzą to czego nie ma a nie widzą tego co zrobione. Rozejrzyjcie się po ościennych gminach. Uważam, że w wielu kwestiach je wyprzedzamy. Ja jestem za ludźmi, którzy się sprawdzili i pozyskali miliony na inwestycje.

   3
   3
   • Wierny obserwator pisze:

    Tak szczególnie nic się nie dzieje w gminie Przyrów.Wiatrako za chwilę będą zarabiać ogromne pieniądze a u nas zablokowane

 3. Wierny obserwator pisze:

  Tak ogólnie to gościa nie lubię,ale mam do Niego ogromny szacunek że nie zostawił Pani Ewy z dzieckiem, że nie był księdzem i ojcem z doskoku , tylko zdecydował się na bycie mężem i ojcem.Za to cenię i tylko za to.

  3
  7
 4. Hanka K. pisze:

  Zostaw ten szacunek dla siebie i nie mieszaj z posadą wójta. Głównym celem miał być ośrodek zdrowia którego niestety niema. Na zebranie kandydatów też się nie zanosi bo przecież Goku pani żona nie udostępni a w remizach się boją.

  6
  6
  • obserwator76 pisze:

   do konca bronia swojego folwarku, GOK tylko dla wybrancow, remizami rzadzi wojt czyli tak na prawde molendowa :). ojj bedzie pozniej czas rozliczen, odbije wam sie czkawka to chamstwo ze nie pozwalacie zorganizowac spotkan z kandydatami

   8
   3
   • 123 pisze:

    od kiedy gok rządzi remizami? komuś coś się pomyliło

    1
    1
    • 123 pisze:

     A dodam, że akurat spotkania z kandydatami w remizach są. proszę zapoznać się z profilami wszystkich kandydatów. to że niektórzy wolą łazić po domach i żebrać o głosy, bo boją się prawdziwej konfrontacji to nie znaczy, że spotkań nie ma. I nie mówię tu o spotkaniach obecnego wójta tylko innej kandydatki. Jak ktoś u mnie o to zadbać i poprosić o udostępnienie sali to nikt raczej problemów nie robi. trzeba tylko chcieć

     1
     2
     • orator pisze:

      baranie nauczyc sie czytac, jesli nie potrafisz czytac ze zrozumieniem wracaj do 1 klasy podstawowki. remizami rzadi wójt gminy jak ktos napisal

      1
      1
     • Bystrzak pisze:

      część chce dotrzec do kazdego, bo na zebraniach garstki. druga część boi sie wyjsc do mieszkańców i porozmawiać..okaże sie co lepsze.

     • Bystrzak pisze:

      można jeszcze na krzywy…

 5. emerytka7 pisze:

  Poprzedni mój komentarz został usunięty a ja wierząc że jest to portal uczciwy nie sfotografowałam wpisu. Już takiego błędu nie popełnię. Spróbuje go odtworzyć. Kilka dni temu byłam u fryzjerek. Czekało kilka pań na swoją kolej. Wywiązała się dyskusja “bardzo dobrze ze jest tyle kandydatów na wójta i nareszcie będą zmiany” Zapytałam co złego wójt zrobił że tak go bardzo nie nawidzą? Odpowiedziały że “wójt wszystko zagarnia” pytam – ale co zagarnął ? “Wszystko zagarnia dla siebie” Pytam co konkretnie zagarnął ? Nie umiały odpowiedzieć. Przepracowałam w gminie 9/10 lat życia zawodowego. Różne cudaki nami rządzili. Nawet był jeden zboczek co sprawdzał dziewczynom rano jakie majtki założyły. Jedna z dziewczyn nie zgodziła się na jego natarczywość, to ją zwolnił z pracy. Wszystkie żeśmy się bały, Przecież pamiętacie. Dopiero normalnie, cicho i spokojnie stało się w gminie za wójta Lupy i Molędy. Choć za Lupy była skarbnikiem Pani Pieszczyńska. Nienawidziła nieróbstwa. brakoróbstwa nie kompetencji i dyletanctwa. I ścigała co poniektóre panie. Prawda Pani Gorczyczyńska? Trwa kampania wyborcza przeciwko Molędzie to “huzia na Józia” na jego żonę. Przecież jest dyrektorem GOK podlegającego pod gminę. Na stanowisko dyrektora GOK powołał ją nie wójt Molęda ale na początku swojej kadencji wójt Szydłowski. Pamiętacie jak wcześniej wyglądał dom kultury? Smród, stęchlizna na korytarzach i w pomieszczeniach. W ubikacjach porozbijane sedesy i wieczny zapach uryny. Proszę sprawdzić jak wygląda teraz. To za obecnej dyrektor rozwijają się /pomimo pandemii/ rekonstrukcja bitwy pod Mełchowem a Święto Ciulimu stało się największą imprezą regionalną przyciągającą tysiące wiernych fanów jak i wciąż nowych turystów. Ale jest kampania wyborcza trzeba jej dołożyć, zawsze uśmiechniętej, eleganckiej i zadbanej pani wójtowej. /zrobiłem fotografię komentarza/

  4
  3
  • Pinokio pisze:

   elegancka to może i jest ale napewno nie uśmiechnięta! na ile milionow Państwo Molenda zadłużyli gminę?

   1
   1
 6. lelowianin pisze:

  jeśli Pani pracowała za czasów tego zboka i nie było to zgłoszone na policje to wstyd tym sie chwalic….Lidia Piestrzyńska byla swietnym pracownikiem ktory te lelowskie mimozy gonił do roboty, jedna startujaca do powiatu nawet musiala isc na urlop zdrowotny 🙂 brak jej w gminie niestety widac na korytarzach urzedu, gdzie z budyniowych spokojnych posadach leci leniwie radio i jakos to do 15stej jest 🙂 za obecnej dyrektor GOKu pracownicy opiekowali sie jej dzieckiem w czasie pracy, fajnie nie? swieto ciulimu powstalo nie za czasow molend a za czasow szydlowskiego wiec prosze sobie pracowniku gminy nie robic tutaj plusow u obecnej wladzy bo wasz czas juz mija:)

  7
  2
 7. 123 pisze:

  czemu niektóre komentarze są usuwane. czyżby redaktorowi nie pasowały komentarze od osób, które się z nim nie zgadzają. słabo Panie G.

  może i pierwszy ciulim był za Szydłowskiego, ale rozkręciła go obecna dyrektorka goku. taka jest prawda i jak widać niektórzy się nie mogą pogodzić.

  1
  3
  • O.N.A. pisze:

   Święto Ciulimu i Czulentu to pomysł pana Szydłowskiegi. Dzięki jego (i jego wczesnego zespołu z UG) determinacji i pracy to wydarzenie powstało i było rozwijanie. To on je rozreklamował i miał na nie pomysł. Wtedy naprawdę było spotkaniem dwóch kultur, teraz została tylko komercja. Faktycznie pani E. Molenda, jako dyrektorka GOK, dużo pracy również włożyła w rozkręcenie przedsięwzięcia, brawo za to, że wciąż ono trwa. Niestety charakter na zupełnie inny, nastawiony na rozrywkę, piwo pod chmurką, itp. Nie mówię, że to źle, ale to nie to samo. Przykre jest według mnie to, że w jubileuszowych obchodach nawet nie wymieniono nazwiska pana Szydłowskiego, nikt o nim nie wspomniał bo jeszcze, nie daj Boże, troszkę śmietanki by skapnęło komuś innemu niż obecnie panujący. Kształt i działalność GOKu, cały pomysł na tę dziedzinę życia w naszej gminie, to zasługa Szydłowskiego. On dosłownie znalazł i zatrudnił panią Natalię, stworzył jej warunki pracy. Następnie ściągnął kolejnych, a pieniądze na sprzęt wyciągał niemal “spod ziemi”. Super, że to zostało pociągnięte dalej, ale warto pamiętać czyja to zasługa.
   Jeśli dobrze pamiętam to pan Molenda obiecywał ośrodek zdrowia, ale chyba o tej obietnicy szybko zapomniał. Zamiast tego powstał żłobek (co ogólnie się chwali) żeby syna można było posłać. Teraz budują przedszkole, też fajnie. Szkoda tylko, że co władza to nowa (niekoniecznie przemyślana) inwestycja na terenie szkoły. Bez ładu i składu byle się działo. Za poprzednika powstała w ten sposób “wspaniała” hala, bardzo potrzebna, ale słabo zagospodarowana po dziś dzień. Do tego z tak absurdalnym po głosem, że podczas oglądania filmu z np. śpiewania hymnu przez uczniów SP, można dostać migreny. A nie mówię już o tym jak to jest na żywo…

   2
   2
 8. Wierny obserwator pisze:

  No i po co te nerwy przecież prawda sama się obroni.

  1
  1
  • orator pisze:

   klakierze molendow moze zainteresujesz sie jak dyrektorka goku rozkrecila pracownikow do pilnowania swojego dziecka w czasie ich pracy? jak pracownik goku odbiera dziecko molend ze szkoly? cytujac “taka jest prawda i jak widać niektórzy się nie mogą pogodzić”

   2
   2
   • Rodzic pisze:

    Uuu chyba jakiś zagniewany pracownik szkoły w godzinach pracy wypisuje na forum.

    2
    3
   • Xxx pisze:

    Czy to prawda, że pan Menda w swojej parafii robił kampanię w kościele?

    4
    2
    • Jasnowidz pisze:

     Ksiezulo się nie popisał na parking przed kościołem zbierał od ludzi tak samo na wycinkę drzew na cmentarzu.Proboszczu wstyd.Na pewno przybędzie wiernych w kościele po tych rewelacjach.Powodzenia

 9. Wierny obserwator pisze:

  Komentarze się wysyply jak akcje na giełdzie.

  1
  0
 10. Kristopher pisze:

  może i zastraszalem pracowników gminy, może grozilem im że ich zwolnię przez ich aktywność w sieci oraz wpisy ich rodzin, może parę razy podszczypalem pracownice gminy i dpsu oraz sypalem seksistowskim żartem, może ludzie się mnie boją, może traktuje ludzi jako gnidy, może dyrektorka Goku bierze 10 tys wypłaty miesięcznie za pierdzenie w taboret, aaaa może nie. i wiecie co? możecie mnie wszyscy pocałować w poświęcona dupę. amen

  2
  2
 11. 123 pisze:

  Podszywanie się pod kogoś o ile się nie mylę jest karalne. To tylko forum, ale taki komentarz to jednak przesada i brak jakiekolwiek poszanowania.

  1
  1
 12. Gość 4 pisze:

  Ludzie nie mogą się doczekać zmiany. Urzędnicy też. Każdy ma dosyć humorów osób, które nie powinny wydawać rozkazów!Ktoś próbował oczerniać jedną kandydatkę, ale coś nie wyszło. O co chodzi z tą gazetą z “wkładką”?To duet?

 13. Antoni pisze:

  “-Dalej jest napisane tak: w lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące.
  -Ojej, zimy są zimne, lata gorące. Toż wszystko prawda.
  -Byle czego się nie pisze. Pisanie to nie gadanie.”

  7 matek z Goku woziło Michała od strony cmentarza kilka wiosen. Po każdej imprezie organizowanej przez www urząd jest podział pożywienia które miało służyć za poczęstunek. Czasami kto 1 ten lepszy a do bagażnika dużo wejdzie garnków z ciulimem. Najlepiej się wychodzi po wigilii bo wtedy na święta nie trzeba nic kupować. No i w sierpniu nachapać się można jak święto żydowskie jest. I jeszcze wiele można dać przykładów ale po co jak to chyba wszyscy wiedzą.

  5
  2
 14. emerytka7 pisze:

  Panie Antoni! Jakoś nie widać by Pani Dyrektor GOK albo Pan Wójt się szczególnie utuczyli. Każdy kto oglądał ostatnią sesję gminy (można ją sobie odtworzyć w dowolnym czasie) to wie że budowa ośrodka zdrowia to wydatek 14 mil. zł. Gmina musi czekać na rządowy program /ma być z “Polskiego Ładu”/ Żłobek powstał z programu dla wsi, A przedszkole z Polskiego Ładu Rządowego (PIS). Roczny przychód gminy z waszych podatków to 2,5 mil. zł. Gmina Lelów pozyskała więcej środków w minionej kadencji niż powiat Zrobiłam fotografię.

  4
  2
  • Kinga pisze:

   Antoni nie napisał że ktoś jest wypasiony tylko fakty przedstawił co mogę potwierdzić bo widziałam osobiście parę rzeczy. Pozatym wypasiony też tam jest i to bardzo.

   3
   1
 15. Wierny obserwator pisze:

  Rzeczywiście jesteś emeryt który nie może spać tylko broni obecnej władzy o czym świadczy komentarz dodany o tak późnej porze.

  2
  2
 16. Xxx pisze:

  Czy to prawda, że pan Menda w swojej parafii robił kampanię w kościele?

  5
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Nie on,kazał księdzu przeczytać.

   • Wierny obserwator pisze:

    A ksiądz przeczytał.Ciekawe czy na tym zyska czy straci? Myślę że ludzie się ogarną i wielu już nie da żadnych datków,bo i po co skoro to wszystko zasługa wójta i gminy.Obudz się narodzie.

 17. Parafianka pisze:

  Tak, dlatego ostatni raz dalam datki na kościół, skoro wszystko przypisano jednemu z kandydatów. Mojej zasługi w tym nie ma. Przykre. Za parking należało podziękować po skończonej pracy. Niestety zimą w niedziele parking nieodsnieżony. Raz prawie nogę bym złamała.

 18. Kacha pisze:

  Piszecie o chwale z ambony, a ja ostatnio miałam okazję być na tajnym spotkaniu kandydatki z Janowa…Co się robi aby nie płacić za wynajem świetlicy? ano przekupuje się KGW słodkim poczęstunkiem i %, zaproszeni goście na tel i radni kandydatki…a członkowie KGW uczą się wyuczonych tekstów wcześniej otrzymanych od sponsora na kartce – żenada, podobne spotkania miały miejsce jeszcze w innych miejscach gminy i wyglądały dokładnie tak samo,

  1
  4
 19. Chochlik pisze:

  Czyżby się księża umówili ? W Dąbrowie Zielonej też ksiądz przeprowadził kampanię wyborczą na jednego słusznego kandydata z ambony.A może jednak umówili się kandydaci ?W końcu pracują w jednej Gminie Żenada

 20. Hanka K. pisze:

  Stało się. Panie wójt pakuj się pan. I zabieraj panią wójtową.

  22
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *