zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
W gminie Lelów może dojść do zmiany władzy – przewidywania wyborcze
05 kwietnia 2024 r. | 18:13
2

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Lelów będzie druga tura wyborów. Spośród wszystkich kandydatów, w drugiej turze powinniśmy zobaczyć urzędującego wójta Krzysztofa Molendę oraz Renatę Samek. Blisko tej dwójki powinna być Dorota Jakubowska, dlatego o ostatecznym kształcie drugiej tury mogą zadecydować wyborcy niezdecydowani. Pozostali kandydaci uzyskają zbyt małą liczbę głosów, by myśleć o stanowisku wójta.

W wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Adam Markowski (Prawo i Sprawiedliwość), Danuta Tomza (Trzecia Droga) i Grzegorz Sitak (Koalicja Obywatelska) Monika Kosielak (KWW Wspólnota Samorządowa) - o ile jej komitet wejdzie do rady.

W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty "powędrują" do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “W gminie Lelów może dojść do zmiany władzy – przewidywania wyborcze”

  1. 19wyborca84 pisze:

    jest pokazana przez wyniki wyborow chec zmiany w naszej gminie, brawo dla mieszkancow za frewkencje! panie molenda chyba czas zaczac szukac pracy 🙂 malzonce rowniez

    4
    1
  2. Ciekawski pisze:

    Na stronie Lelowa nie ma tego info. czekamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *