zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
UMiG Szczekociny
Międzygminne porozumienie współpracy przy organizacji transportu publicznego
24 grudnia 2021 r. | 12:09
0

W Urzędzie Miasta i Gminy Szczekociny doszło do podpisania międzygminnego porozumienia współpracy przy organizacji publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów pasażerskich na terenie Gminy Szczekociny, Gminy Lelów i Gminy Irządze.

"To przełomowy krok i bardzo ważna dla naszych mieszkańców inicjatywa. To również ważny moment w budowaniu międzygminnego partnerstwa, tym bardziej że wykluczenie komunikacyjne to jedna z głównych barier rozwojowych naszych samorządów" - oznajmili wspólnie Wójt Gminy Lelów Krzysztof Molenda, Wójt Gminy Irządze Jan Molenda oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny Jacek Lipa.

Celem porozumienia jest podjęcie wspólnych działań na rzecz organizacji przewozów pasażerskich na 3 liniach użyteczności publicznej przebiegających w granicach naszych gmin.

Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku do Wojewody Śląskiego o objęcie dopłatą nowych linii autobusowych ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. /UMiG w Szczekocinach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *