zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
GOK w Lelowie
Podsumowanie WOŚP w Lelowie
02 lutego 2022 r. | 12:30
0

30 stycznia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbył się 30. Finał WOŚP, pod hasłem „Przejrzyj na oczy” – wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Dzięki zbiórce pieniędzy do polskich szpitali trafi najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych. Jesteśmy dumni, że Gmina Lelów po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niedzielny Finał rozpoczęliśmy turniejem szachowym, który wystartował o godzinie 13:00 na hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Lelowie. O godzinie 14:00 spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelowie wyruszył III Marsz Nordic Walking, który pomimo złej pogody przeszedł ulicami Lelowa. Wszyscy uczestnicy wsparli Fundację, poprzez datki do puszek kwestujących Wolontariuszy.

W godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyła się zaplanowana część artystyczna oraz stacjonarna licytacja przedmiotów. Podczas 30. Finału WOŚP w Lelowie wystąpił Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Ogniki”. Transmisję na żywo z koncertów można było obejrzeć za pośrednictwem mediów społecznościowych Sztabu WOŚP Lelów. Prowadzone licytacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej emocji dostarczyła licytacja wykonanego specjalnie dla naszego Sztabu przez SJ Jubiler ze Szczekocin złotego, 14-karatowego serduszka, na którym wygrawerowany został napis "Lelów 2022" oraz "WOŚP".

W tym wyjątkowym dniu z rąk Radnej Rady Powiatu Częstochowskiego Marianny Dziury, Wójta Gminy Lelów Krzysztofa Molendy oraz Dyrektor GOKu Ewy Molendy laureatom IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania” zostały wręczone pamiątkowe statuetki.
Na koniec nie mogło zabraknąć słów podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w organizację 30. Finału WOŚP w Lelowie, a w tym przede wszystkim wolontariuszom, kwestującym na terenie naszej Gminy oraz darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę w postaci przekazanych przedmiotów i voucherów na licytacje oraz środków finansowych i rzeczowych na organizację Sztabu WOŚP Lelów.

Tradycją jest już, że wielkoorkiestrowe finały kończą się „światełkiem do nieba”. I u nas nie mogło tego zabraknąć. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy budynku GOK i wspólnie odpalili symbolicznie zimne ognie, kierując wszystkie ręce ku niebu.

W dniu dzisiejszym deklarowana suma pieniędzy na koncie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi 136 282 325 PLN, w tym 16 582,15 zł pochodzi z naszego Lelowskiego Sztabu #6469. Ostateczna kwota będzie znana po zakończeniu wszystkich aukcji Allegro.

Dziękujemy z całego serca za każdy grosz wrzucony do puszki. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Gmina Lelów Ma Serce!!! Do zobaczenia za rok! Siema! /GOK w Lelowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *