bezchmurnie
czwartek
Reklama
Radni chcą by Lelów został miastem!
23 lutego 2024 r. | 09:00
12

Rada Gminy Lelów podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami gminy Lelów w sprawie nadania statusu miasta miejscowości Lelów.

Już wkrótce zostaną ogłoszone konsultacje w tej sprawie. Mieszkańcy otrzymają ankietę, w której zaznaczą odpowiedź na pytanie "Czy jesteś za nadaniem miejscowości Lelów statusu miasta?".

Szczegóły TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Radni chcą by Lelów został miastem!”

 1. Wierny obserwator pisze:

  A czy budżet wiejskiej gminy (jakby nie było to tylko większą wieś) udźwignie prawo miejskie? Już jest zadłużenie na 7 milionów? Myślcie o tym a nie pierdołach ,chyba że już jesteście pewni że przyjdzie nowa zmiana i to już będzie ich problem.

  4
  2
 2. kiełbasa pisze:

  Tylko 1 radny mógł mieć tak chory pomysł. Nadzieja jest że ktoś zmieni te chore pomysły kalosza.

  6
  2
 3. Paweł pisze:

  Nie dostrzegam korzyści a koszty ewidentnie będą. Po za tym czy spełniamy podstawowy warunek formalny? Mam nadzieję że radni to sprawdzili.

  3
  1
 4. Wierny obserwator pisze:

  Jeśli oglądasz relacje z sesji to wiesz jaka ta rada była?JEDNA WIELKA PORAŻKA,ale tacy pasowali wójtowi . Mało mówią że wszystkim się zgadzają.Lapki w górę kasą w kieszeni i do domku.

  3
  3
 5. rybok 11 pisze:

  Witam! Kiedy Lelów obchodził 800 lat była wola polityczna by przywrócić zabrane Ukazem Carskim Aleksandra II za wywrotową i anty rosyjską działalność 1.06.1869 r. prawa miejskie. Wówczas prawo PRL-owskie, nie znało określenia “przywrócenia praw miejskich”. Było określenie “nadania praw miejskich” obwarowane szeregiem czynników wypełniających uzyskanie statusu miasta. Najważniejszym czynnikiem była ilość mieszkańców, kandydata do uzyskania praw miejskich. Przyłączono wówczas do Lelowa: Zbyczyce , Posłodę i Wojewodzę ale nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Wprowadzona za poprzedniej władzy ustawa, rozróżnia przywrócenie historycznym miejscowością praw miejskich i uwarunkowana jest tylko konsultacją społeczna. Lelów może na tym tylko skorzystać bo stratą będzie jedynie zmiana tablicy na Urzędzie Gminy /okresowo i tak podlega konserwacji/. W chwili obecnej Gmina Lelów może korzystać tylko z programów rządowych dla wsi a po zmianie statusu również z programów dla małych miast. W chwili obecnej Miasto i Gmina Koniecpol, Szczekociny w sensie administracyjnym nie różni się od Lelowa. PODATKI które mają ponoć wzrosnąć ustala RADA GMINY. Niema podatków różnych dla miast i wsi. Pozdrawiam!

  4
  1
  • Wierny obserwator pisze:

   Wczoraj pisała emerytka jako pani a dziś pisze jako Pan .Daje coś komuś do myślenia?

   1
   1
   • emerytka7 pisze:

    Ty wierny obserwator! Ja dziś specjalnie sprowokowałam we wpisie rodzaj męski, na zasadzie “uderz w stół a nożyce się odezwą” Skąd wiedziałeś o moim komentarzu który zniknął po pół godzinie? Czyżbyś był moderatorem a może jesteś we własnej osobie redaktorem Gąsiorowskim? Nadmieniam że wszystkie komentarze fotografuję.

    1
    1
 6. emerytka7 pisze:

  Panie Gąsiorowski! Pan jest ŁAJDAKIEM, zdjął Pan mój pozytywny i prawdziwy komentarz o Gminie, GOK i Pani Dyrektor, który zamieściłem wczoraj wieczorem 14.03. Czyżby kandydaci na wójta zapłacili panu za hejt obecnej rzeczywistości w gminie Lelów?

  3
  4
 7. Bystrzak pisze:

  Kiedyś wieś musiała mieć 2 tys mieszkańców, zeby moc sie ubiegac o prawa miejskie. a jak jest teraz?

  • Mieszkaniec pisze:

   Teraz się liczy jaki procent mieszkańców gminy utrzymuje się z rolnictwa a obecnie prawie każda miejscowość siedziba gminy z powiatu może starać się o prawa miejskie .Nie mam na myśli Lelowa , który kiedyś był siedzibą Powiatu Lelowskiego w Księstwie Siewierskim .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *