zachmurzenie małe
16°
14°
wtorek
Reklama
Renata Samek o włos od zwycięstwa w wyborach wójta. Będzie druga tura
08 kwietnia 2024 r. | 12:53
47

Wczoraj odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybieraliśmy wójta, radnych miejskich, radnych powiatowych i radnych do sejmiku województwa śląskiego.

Kilkanaście głosów zadecydowało o tym, że Renata Samek nie wygrała w pierwszej turze wyborów na wójta gminy Lelów. Samek uzyskała poparcie 49,41 proc.

W drugiej turze wyborów spotka się z Krzysztofem Molendą, który uzyskał poparcie 26,41 proc.

Trzecie miejsce zajęła Dorota Jakubowska - 12,02 proc., czwarte Anna Gorczyńska-Hanko - 5,40 proc., piąte Adrian Stolarski - 4,29 proc., a szóste Mateusz Trenda - 2,49 proc.

Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Nowymi radnymi zostali:
Okręg nr 1 - Jerzy Palka
Okręg nr 2 - Maciej Klimas
Okręg nr 3 - Ewelina Kępska
Okręg nr 4 - Marzena Matulka
Okręg nr 5 - Jerzy Karolczyk
Okręg nr 6 - Iwona Treścińska
Okręg nr 7 - Anna Choryłek
Okręg nr 8 - Marcin Nowak
Okręg nr 9 - Paweł Żelazny
Okręg nr 10 - Marian Jamrozik
Okręg nr 11 - Beata Sieradzki
Okręg nr 12 - Henryk Karoń
Okręg nr 13 - Andrzej Foltyn
Okręg nr 14 - Magdalena Lekston
Okręg nr 15 - Kazimierz Błoch

PAWEŁ GĄSIORSKI47 odpowiedzi na “Renata Samek o włos od zwycięstwa w wyborach wójta. Będzie druga tura”

 1. ksiądz pisze:

  Gratulacje

  11
  1
 2. Chochlik pisze:

  A który to ksiądz?

 3. Rychu pisze:

  Jeśli kadencja tej Pani będzie tak bezczelna jak jej kampania wyborcza to Lelów cofnie się do czasów komuny. % raczej urzędników z województwa się nie przekupi a chamskie zagrywki, i nadawanie na innych wyjdą gminie bokiem. Jak tak bardzo chcieliście zmiany trzeba było wybrać kolejną kandydatkę, przynajmniej ma jakiekolwiek pojęcie o samorządzie i miała jakiś program wyborczy. Plus widać, że się udziela spolecznie i naprawdę zależało jej na zrobieniu czegoś, a nie tylko na wykopaniu z zemsty obecnego wójta – w przeciwieństwie do tej kandydatki, która przekonuje do siebie utartymi frazesami. Będzie lepiej, będzie cudownie, wszystko poprawimy. Czyli co? Żadnych konkretów, tylko puste słowa. Skąd będą pozyskiwane środki, na co, jaki jest szczegółowy plan poprawy? Nie usłyszałem żadnych konkretów, tylko litanię żali. Żeby się nie okazało, że po 4 latach zabierze swoje manatki do Potoka a Lelów zostanie z niczym.

  7
  11
  • Mieszkaniec pisze:

   Cudownie to nigdy tu nie będzie jesli nie zmieni sie mentalności społeczeństwa. Rychu, a inni kandydaci jaki mają plan?bo z tego co juz ludzie mowią, to vena sprzedana…

   5
   1
  • gość pisze:

   Panie Kochany, o czym Pan mówi. Bezczelna kampania? Kampania na terenie Gminy Lelów jest na bardzo wysokim poziomie, porównując sąsiednie gminy co się tam dzieje. Brak nagonki na obecnego Wójta i tylko pokazywanie tego, co jest do zmiany bez imion i nazwisk przez wszystkich 6 kandydatów. Brak konkretów? Proszę dokładnie śledzić kampanię danego kandydata i dopiero się wypowiadać co kto przedstawia. Skąd weźmie na to pieniądze? Może lepiej zadać pytanie, jak dużo pieniędzy było do wzięcia przez ostatnie lata i nie zostały dobrze wykorzystane tak jak inne gminy? Co mamy z tych pieniędzy? Drogi w lesie i oczyszczalnie, która nie jest w stanie obsługiwać swoich mieszkańców, przez co ich koszt życia rosną, i można tak dalej wymieniać jednak po co? Argument o % a może jakiś dowód ? Bo plotkę łatwo puścić, bo ktoś przeczyta i poda dalej. Zemsta ? Zgodzę się z Panem, że obecny wójt sam sobie wykopał dołek, do którego może wpaść, ale nie mówmy o celowej zemście, bo czym kieruje się kandydatka startując to trzeba zapytać osobiście. Jednak jak już wiemy trzeba wtedy ujawnić swoją osobę, a z tym może być różnie………. Pojęcie o samorządzie? Z tego co wiem Renata S. zajmowała stanowisko kierownicze przez wiele przez co ma bardzo duże doświadczenie związane z samorządem i pracą z ludźmi. Inna kandydatka prawda miała bogate CV w pracę i stanowiska ale czy częsta zmiana pracy zawsze dobrze świadczy? Niekoniecznie. Udzielać społecznie jak najbardziej na plus, jednak JAKOŚĆ a nie ilość. Jak na razie Renta S. pokazuje dialog z ludźmi i normalną rozmowę co jest najważniejsze. Ludzie chcą zmiany, czy nastąpi? Zobaczymy 21 kwietnia. Z zebraniem manetek do Potoka proszę się dedukować bo kadencja Wójta trwa od 2018 r. przez 5 lat a nie 4.

   13
   2
 4. Gość pisze:

  Rychu, ty to teraz patrz do czego Menda jest zdolna. chyba, ze podoba Ci sie taki styl. a inna kandydatka jak lubi udzielać sie spolecznie, to super!takich ludzi sie chwali. Na wójta potrzeba jednak cos więcej..musimy wybrać miedzy tymi co zostali.

  3
  1
  • Dorota Jakubowska pisze:

   Szanowny komentujący, częsta zmiana pracy? Co 5 lat? to chyba mamy inną wizję samorozwoju, bo uważam że człowiek który zmienia pracę jest odważny i się rozwija, a nie kurczowo trzyma jednego miejsca. I odpowiadając osobiście, tak zmiana pracy dobrze wpływa na człowieka, wymaga od niego nowej wiedzy i ciągłego zaangażowania. Nowe rzeczy rozwijają. Ma Pan/Pani jakieś zarzuty co do jakości mojej pracy społecznej? Proszę pochwalić się w takim razie swoją. Za mną przemawiają konkretne działania i konkretne efekty. Szanujmy się. Nie zdażyło się w mojej kampanii, abym musiała kogokolwiek oczerniać i nie zamierzam tego robić, a jeśli ktoś chce wybielić kandydatkę moim kosztem to proszę sobie darować. Ja swoją kampanie już skończyłam i nie musiałam się w niej uciekać do takich posunięć. Pozdrawiam i życzę uczciwych osądów które wyraża się publicznie.

   • Dorota Jakubowska pisze:

    Szanowny gościu, odpowiadając na drugi komentarz aż strach pomyśleć co Pana/Pani zdaniem powinien “posiadać” kandydat na Wójta oprócz wiedzy, doświadczenia, zaangażowania i pracy społecznej… Nie wszystko można kupić. pozdrawiam

   • Mieszkaniec pisze:

    a czym nazwiemy uciekanie przed mieszkańcem wsi i nie porozmawianie z nim ,po co to łażenie po domach jeśli ucieka się przed swoim wyborca ,dla mnie osobiście jest to żenujące zachowanie i pokazanie że wybierz mnie a po tym już pocałuj nie powiem gdzie

    • Dorota Jakubowska pisze:

     Szanowny mieszkańcu, nie łazilam jak to zostało określone, jeśli już za przyzwoleniem gospodarza wchodziłam i rozmawiałam, a jeśli twierdzi Pan, że przed Panem upiekłam, proszę o adres, chętnie odwiedzę i porozmawiam. Pozdrawiam

    • 19wyborca84 pisze:

     gratuluje Dorota Jakubowska za nowe słit focie z wojtem Molenda:) ładnie Panie wyszla…szkoda ze wczesniej Pani nie pokazywala swoich prawdziwych intencji ktore Pania kierowaly przy startowaniu na wojta. podobno Pani tak daleko bylo do tej osoby, a tu prosze ploteczki foteczki znajomi na fejsiku…

     2
     1
 5. Mieszkaniec pisze:

  Pani Doroto przepraszam ale komentarz nie dotyczy Pani ,przypadkiem się podpioł pod Pani wypowiedz, komentarz dotyczy tej Pani co ją tak niektórzy chwalą ze co to ona nie jest , u niej jest tylko wola zemsty i o to jej chodzi , marnym była dyrektorem w szkole i marnom jest osoba ubiegającą się o stanowisko wójta, u nas w gminie już rózne eksperymenty my robili bo nie chcieli my obecnego wójta i sami dobrze wiemy jak ony nam wyszły, nie za dobrze dla gminy, a ta Pani z obecnym wójtem zmierzy się w drugiej turze i uciekała przed wyborcami bo mogą zadać nie wygodne pytanie na które nie będzie miała pojęcia jak odpowiedzieć? Żeby nie było za Panem Molendą tez nie jestem ale z tego wszystkiego lepszy jest on bo wiemy czego się spodziewać a po Pani Renacie to nie wrózę nic dobrego ,ludzie przemyślcie dobrze wszystko i nie dajcie się wkręcić jej pod zagrania do których jest przygotowana ,czemu nie została zrobiona otwarta debata kandydatów na wójta , ja odpowiem szybko ,bo jest to nie wygodne dla obu ekip ale z tego co jest lepsza jest ta stara wersja bo wiadomo jaka będzie ,można by tu dużo pisać ale kiedyś trzeba zakończyć ,pozdrawiam wszystkich mieszkańców

  3
  5
  • Obywatel pisze:

   Ta pani co ją tak chwalą również nie uciekała przed mieszkańcami. Wręcz odwrotnie-chciała dotrzeć do każdego. Jeśli czuje się Mieszkaniec pominięty-warto się skontaktować. To bardzo otwarta osoba na drugiego czlowieka. Za to co było dziękujemy. Mamy dość!Liczyłem, ze wejdziecie obie panie do drugiej tury.

   4
   1
  • Gosc2 pisze:

   tak samo trzeba kiedys zakonczyc rządzenie obecnych. wystarczy

   4
   1
 6. Gościu pisze:

  Mojej kandydatki nie ma, ale bardziej przemawia do mnie traktowanie ludzi i spraw przez obecną kandydatkę niż kandydata.

 7. Ciekawski pisze:

  A gdzie na stronie Lelowa wyniki z wyborów?

  • Chochlik pisze:

   Skończyła się aktywność postów na stronie gminy,Goku,Pani Ewy,Pana Wójta , osób popierających obecna władzę.Czyzby słomiany zapał się wypalił?

   5
   1
 8. Kaśka pisze:

  Ooo.zaczęło się obsmarowywanie na spotkaniach. A gdzie następne? Dla słabych, to jedyna taktyka- atak przeciwniczki. Renata, trzymaj się!

  6
  2
 9. Iga pisze:

  Pokonała pani jednego z najgorszych wójtów w historii naszej gminy. Mam nadzieję, że w drugiej turze zdobędzie pani miażdżącą przewagę i pozwoli odpocząć jemu i jego żonie od pracy dla naszej gminy.

  11
  4
 10. Emil pisze:

  Dlaczego żonie? Jeśli się nie mylę wybór wójta nie jest jednoznaczy z wyborem dyrektora. Najpierw trzeba takiego dyrektora odwołać. Jeśli Pani RS to zrobi to wyjdzie na straszną hipokrytkę, bo przecież to ona chodząc po domach i robiąc kampanię użalała się, że została zwolniona przez wójta, choć tak naprawdę nie została, bo dalej pracuje w szkole. Przegrała tylko konkurs na dyrektora, bo no cóż najwidoczniej byli lepsi kandydaci. Jeśli kandydatka na wójta wygra i odwoła Panią dyrektor pokaże ogromną słabość. Pokaże też, że nie potrafi współpracować z ludźmi o innych poglądach. I czy tego chce czy nie zrówna się ze swoim kontrkandydatem, którego tak krytykuje. Postrzeganie dyrektora przez to, że jest żoną wójta jest słabe. Pani Ewa jest dyrektorem goku prawie 20 lat i jakby to powiedziała młodzież potrafi w imprezy kulturalne i organizację wydarzeń. Moim zdaniem jej odwołanie może być najgorszym błędem RS. Przecież dobry lider, na jakiego się ta Pani kreuje, nie zwalnia tylko prowadzi dialog i współpracuje.

  3
  6
 11. Chochlik pisze:

  Przecież jeszcze nawet nie wygrała a tu już mowa o zwolnieniu.

  1
  1
  • Gościu pisze:

   W którym domu sie użalała?przeciez to bzdury!Nie została zwolniona, nie przegrała konkursu, zostala wybrana inna dyrekcja-bardziej odpowiadająca obecnej wladzy. a Samkowa tylko rozwinela skrzydła dzięki temu. Dość manipulacjom i straszeniu, że nowy Wojt pozwalnia wszystkich. jesli ktos umie pracowac, to zmiany sie nie boi….

   8
   2
  • Mieszkaniec pisze:

   Bo trzeba się obstawiać zaufanymi ludżmi .

   1
   1
 12. mieszkaniec-10 pisze:

  Szanowni mieszkańcy, czytam tak te komentarze i wynika z tego jedna zasadnicza puenta – zmienić Wójta z zemsty, z zazdrości, trudno określić, ale nikt się nie zastanawia czy to jest zasadne w tym czasie.
  Trwają nie zakończone i nierozliczone inwestycje, rozpoczynają się nowe, zanim kolejne osoby się wdrożą to ryzykujemy utratę funduszy zewnętrznych, czy nas na to stać? Mieszkańcy Gminy Lelów przemyślcie czy zasadnym jest aby na Wójta dla naszej gminy została osoba bez doświadczenia samorządowego wraz z radnymi, którzy również takiego doświadczenia nie mają. Przez rok nic się tu nie zadzieje gdyż będą dzielone stołki i stanowiska.
  Jeszcze Pani RS nie wygrała wyborów a już stanowiska zaplanowane, wymienią najważniejszych ludzi, którzy mają wieloletnie doświadczenie na osoby, którym są obiecane te stanowiska. Jak słyszę, że trzeba wymienić Dyrektor GOK bo jest żoną Wójta to jest żenada. Dyrektorką GOK była za poprzednich władz i ma ogromne osiągnięcia, czy ktoś się zastanawia jak zostały pozyskane środki m.in. na imprezy, lekcje, instrumenty?
  Z całym szynkiem szanuję Panią RS za to jakim jest pedagogiem ale uważam, że z takim podejściem to będzie zmarnowanych 5 lat dla naszej gminy.

  6
  10
  • Stokrotka pisze:

   Trzeba bylo myslec wcześniej co robicie, to ludzi by to nie ruszylo. Teraz trochę późno. Jak juz ktos napisał, kto pracowac umie,ten o robote sie nie boi! kto zaplanował stanowiska? z tego co ludzie pamietają, to kazdy konkurs byl dla kogos…a tam gdzie potrzeba ludzi do pracy, nie wpuszcza sie albo wykańcza na dzień dobry..chyba nie o to chodzi w budowaniu lokalnych relacji?! każdy kiedyś zaczynal..ja daje Samkowej szansę, mam nadzieję, ze większość tez

   8
   1
  • Kaska pisze:

   Chłopie, jaka zemsta?jaka zazdrość? Każdy ma prawo się rozwijać. Funkcja wójta nie jest dożywotnio przecież! zamiast wioski rozwijać, to na dokumentacje projektową ktoś wziął kasę. To tak ma działać? Ja za cieńka jestem w sprawach finansowych gminy, ale na wsi gadają.

   6
   1
  • 9 pisze:

   Zawsze można przymusowy wolontariat świadczyć chcąc działać dla dobra gminy!

 13. Spinka pisze:

  A nie daje Wam do myślenia, że poprzedni Wójt wszędzie przegrał, nawet w Staromieściu /DPS’u nie liczę/. Ponad tysiąc osób nie może się mylić.

  4
  0
  • Karma powraca... pisze:

   Według zasad karmy, w życiu nic nie dzieje się przypadkowo. To co się dzieje w naszym życiu wynika z naszego uczestnictwa i działania. To co na zewnątrz jest odzwierciedleniem naszego wnętrza. Zasady karmy mówią również o tym, że to co czynimy innym ludziom, wraca do nas. Reniu ilu osobom wykopałaś dołki ? I co liczyłaś , że Ty w te dołki nie wpadniesz ? Zemsta o nie gdy modlisz się pod Figurą – to nie wypada …

   • Rodzic2 pisze:

    Dokładnie tak- karma wraca, albo zaraz wróci. Renia dołków nie kopie, za to inni bardzo i głębokie. poczytajcie na fb!

    • Irek pisze:

     Ksiądz już się wystarczająco nachapał. może to zbieg okoliczności jest że jeden w staromiesciu a drugi dom wystawił lub kupił drugi pod Krakowem. 20 lat mieszkał u teściowej w stuletnim a te nowe z oszczędnosci sfinansowal zapewne. jedynie stanowisko mu nie pozwala zachowywać się jeszcze gorzej ale rogi pokaże jak wygra. Albo czarownica nim manipuluje. nawet jeśli nie wygra będzie bruździl przy pomocy kilku sprzedajnych radnych. szczęść boże.

     14
     1
 14. Karma powraca... pisze:

  To , że modlisz się pod figurą Reniu to nie znaczy , że diabełka rogatego zemsty , a nie rozwój gminy masz za skórą…

  • Kolega pisze:

   Obecny wójt nie posiada drugiego domu pod Krakowem, ale widać niektórzy lubią bajki pisać. Ktoś wyssał z palca taką plotę i teraz hula po Lelowie ku uciesze gawiedzi, a gawiedź się cieszy. Panie redaktorze, w Lelowie zamiast serwisu informacyjnego przydałby się portal plotkarski, bo tłumy chyba tego łakną. Do przemyślenia

   2
   2
 15. lelovia pisze:

  Super, pani przyszła wójt dobrze się czuła jak wykopała dyrektora AB a potem bezczelnie z braku szacunku jeszcze dążyła aby mu ograniczyć zatrudnienie ? Tak zachowuje się dyrektor wobec swojego poprzednika ? ŻENADA !!! To tak w imię miłosierdzia ;-))

  2
  4
  • Gość pisze:

   A wykopała?Czy konkurs przegrał? kto tu mówi o szacunku? lepiej poopowiadajmy jak kolezanka od imprez ludzi traktuje i jak sie bawią bez muzyki…

   1
   1
 16. lelovia pisze:

  To prawda , żadnej przyzwoitości i szacunku do swojego poprzednika – to świadczy o kulturze i szacunku do ludzi .

 17. lelovia pisze:

  Módlmy się do
  świętej Renaty może będzie błogosławiona o dla niektórych … ;-(

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *