słabe opady deszczu
12°
11°
niedziela
Reklama
fot. MRiRW
Szacowanie szkód spowodowanych przez suszę
24 lipca 2023 r. | 12:45
1

W roku bieżącym szacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę odbywać się będzie albo jak w roku ubiegłym za pośrednictwem aplikacji suszowej na zasadzie „zgłoś szkodę rolniczą” albo przy udziale aplikacji suszowej wraz z jednoczesnym szacowaniem przez komisje na wniosek złożony przez producenta rolnego w terminie pozwalającym na ich oszacowanie. Szacowanie strat przez komisje będzie opcjonalne.

Mając na uwadze ww. propozycje, zwracam szczególną uwagę na to, że w dalszym ciągu podstawowym obowiązkiem rolnika jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w aplikacji suszowej.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odnośnie szacowania szkód należy kontaktować się bezpośrednio z urzędem gminy.Jedna odpowiedź do “Szacowanie szkód spowodowanych przez suszę”

  1. Wierny obserwator pisze:

    Znów skorzystają tylko wybrańcy znajdujący się blisko korytka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *