zachmurzenie małe
czwartek
Reklama
Uchwała Rady Gminy Lelów sprzeczna z Konstytucją RP
12 lutego 2020 r. | 12:05
0

Wojewoda Śląski unieważnił uchwałę Rady Gminy Lelów. Chodzi o uchwałę nr XV/112/2019 z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lelów, ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat pobieranych przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli oraz określenia form i specjalności kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznane w 2020 roku.

Uchwała ta według Nadzoru Prawnego Wojewody Śląskiego jest niezgodna z Konstytucją RP.

Poniżej znajdziecie rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *